Wełna do izolacji

wełna mineralna

Wełna mineralna 

Płyty ISOVER PT80 są stosowane do izolacji termicznych i akustycznych budynków jak również wszelkiej infrastruktury przemysłowej czy komunalnej .

mata ze skalnej wełny mineralnej do izolacji termicznej

Mata skalna wełna mineralna 

Wielkowymiarowa płyta TOPROCK ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL.
Zastosowanie Niepalne ocieplenie i izolacja akustyczna. 

Wełna dachowa

Wełna mineralna dachowa 

Dwuwarstwowy system pozwala m.in. na wyeliminowanie liniowych mostków termicznych na stykach płyt. Doskonałe parametry cieplne (lambda = 0,038 W/m•K) – przy odpowiedniej grubości izolacji. 

Wełna mineralna

Wysokiej jakości materiał izolacyjny, którym jest wełna mineralna, to produkt używany w budownictwie. Jest on przeznaczony do izolacji termicznych i akustycznych, wykonywanych w ścianach zewnętrznych, wewnętrznych, w stropach i podłogach, a także w dachach, stropodachach i ciągach instalacyjnych. Nowoczesna wełna mineralna wykorzystywana jest także jako rdzeń izolacyjno- konstrukcyjny w budowlanych płytach warstwowych.

Rozwój nowych technologii w branży budowlanej zaowocował wykorzystywaniem różnego rodzaju materiałów izolacyjnych. Jednym z nich jest wełna mineralna i szklana. Ten materiał jest bardzo popularny i stanowi alternatywę stosowanego wcześniej styropianu. Mimo swojej wyższej ceny wełna mineralna jest wykorzystywana do wykonywania nawet bardzo skomplikowanych izolacji akustycznych i ogniochronnych. Materiał ten ma wszechstronne zastosowanie i posiada wiele niekwestionowanych zalet. Wełna mineralna to potoczne określenie dwóch popularnych produktów – wełny skalnej, wytwarzanej z bazaltu i wełny szklanej, która powstaje z piasku kwarcowego. Obie mają identyczne właściwości, parametry techniczne, z tą różnicą, że wełna szklana jest mniej odporna na działanie ognia i wysokiej temperatury powietrza. Proces powstawania takiego materiału jak wełna mineralna opiera się na stopieniu surowców wyjściowych, a następnie ich powolnym rozwłóknieniu, dzięki czemu powstaje zwarta struktura. Jest ona odporna na działanie UV, a także wysokiej temperatury powietrza. W naszym sklepie internetowym dostępna jest wełna mineralna, która może być wykorzystywana jako materiał izolacyjny pomiędzy włóknami bazaltu lub szkła. Materiał ten wyróżnia się doskonałą włóknistością, co ma niebagatelny wpływ na wysoką przepuszczalność tego materiału. Wełna mineralna z naszego sklepu internetowego może być również wykorzystywana do tworzenia w ścianach zewnętrznych i wewnętrznych, tak zwanych oddychających przegród, które umożliwiają swobodne wydostawanie się pary wodnej na zewnątrz, zapobiegając tym samym ryzyku zawilgocenia pomieszczeń.

Wełna mineralna – skuteczny materiał izolacyjny i akustyczny

Cienkie włókna, które posiada wełna mineralna z naszego asortymentu, nawet pod wpływem działania ognia, nie wydzielają żadnych toksycznych oparów ani dymu. Proces spalania tego materiału nie zagraża zdrowiu i życiu osób przebywający w jego pobliżu. Kolejną zaletą, którą wyróżnia się wełna mineralna jest jej sprężystość i elastyczność. Umożliwia to szczelne układanie izolacji, nawet tych bardzo skomplikowanych. Dzięki temu można skutecznie ocieplić duże połacie dachowe, stropy belkowe, konstrukcje szkieletowe, a także konstrukcje stalowe i drewniane. Wełna mineralna świetnie nadaje się do ocieplania ścian działowych i sufitów podwieszanych. Prawidłowo położona, wysokiej jakości wełna mineralna nie ulega zawilgoceniu, co gwarantuje, że nigdy nie straci ona swoich właściwości termoizolacyjnych. Może ona skutecznie ocieplać przegrody zewnętrzne, zarówno w konstrukcjach murowanych i drewnianych oraz zapobiegać ich przemarzaniu. Instalowanie wełny mineralnej odbywa się zawsze z wykorzystaniem folii paroszczelnej. To podkładka, która eliminuje rozwój grzybów i pleśni, spowodowany nadmiernym zawilgoceniem tego materiału. Wełna mineralna z naszego sklepu internetowego najlepiej sprawdza się przy izolowaniu ścian i stropów powyżej poziomu terenu. W trakcie jej cięcia należy wykorzystywać pochłaniacze pyłu, ponieważ materiał ten ulega kruszeniu.

Jakie zalety ma wełna mineralna?

Wełna mineralna jest bardzo popularnym materiałem izolacyjnym, który wykorzystywany jest w polskim budownictwie. Produkt ten dominuje przy ocieplaniu poddaszy i ścian szkieletowych. W naszym sklepie internetowym znaleźć można ten materiał w różnej wersji. Oferujemy płyty z wełny mineralnej, charakteryzujące się wybitną odpornością na wysokie temperatury, dzięki czemu można je wykorzystać w budynkach zaliczanych do infrastruktury przemysłowej lub komercyjnej. Proponowane przez nasz sklep internetowy płyty z wełny mineralnej wyróżniają się niepalnością i niską nasiąkliwością. Nie zmieniają one swojej struktury i parametrów cieplnych. To produkty o doskonałych właściwościach akustycznych, które można wykorzystywać do wykonywania paneli dźwiękochłonnych i osłon, eliminujących nadmierne generowanie hałasu. Oferowana przez nasz sklep internetowy wełna mineralna jest dostępna także w wersji utwardzonej. To dwuwarstwowy materiał izolacyjny, dedykowany osobom wykonującym izolację termiczną i akustyczną dachów płaskich. Kilka warstw, które są ze sobą ściśle powiązane, gwarantuje, że wełna mineralna zachowuje swoją sprężystość i jest odporna na odkształcenia mechaniczne. Dzięki temu zachowuje ona swoje stałe parametry izolacyjne i stanowi doskonałe zabezpieczenie warstwy dolnej dachu płaskiego. Proponowana przez nas wełna mineralna to rozwiązanie, które może być stosowane bezpośrednio po pokryciu dachu papą membraną PVC i EPDM. System dwuwarstwowy umożliwia wyeliminowanie liniowych mostków termicznych, które pojawiają się na stykach płyt. Wełna mineralna, przeznaczona do wykonywania izolacji termicznych i akustycznych, może być przechowywana na otwartych placach magazynowych. Warto zabezpieczyć ją przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, szczelnie opakowując palety i zabezpieczając ją przed wilgocią oraz opadami deszczu czy śniegu.

Wysokiej jakości materiał budowlany, którym jest wełna mineralna ma szerokie zastosowanie w polskiej branży budowlanej. To produkt wszechstronny, dzięki któremu można stworzyć trwałe izolacje cieplne i akustyczne. Nowoczesna wełna mineralna jest bardzo łatwa do obróbki. Jej dopasowanie do konkretnej izolacji nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi do jej przycinania czy wykrawania.